Porumbei Agrement

Pagina Columbofili incepuse sa se aglomereze, am decis sa impart in doua, o sectiune pentru porumbeii de agrement si cealalta pentru porumbeii voiajori. Daca cresti porumbei de agrement si vrei sa apari in lista de mai jos  lasa un comentatiu cu adresa site-ului sau al albumului.

Steel – http://steel.sunphoto.ro – Bujor Romanesc

Keltuning -http://fermadeporumbei.sunphoto.ro/ – Carieri, Dragoni, Uriasi maghiari, Voiajori Germani de Frumusete, Indieni, Voiajori Americani si alte rase

Dinu Gheorghe  – http://corbu.sunphoto.ro – Carieri si Voiajori Germani de Frumusete

Adrian Sabau  - http://carunculat.sunphoto.ro/ – Carunculat de Oradea

Vincze Csongor – http://csongor.sunphoto.ro – Carunculat de Oradea, Berber indian

Bier Gabriel Daniel – http://crescatoru86.sunphoto.ro/ – Carunculat de Oradea, Berber, Postasi albi de frumusete,  Jucatori de Galati

Cristi Andrei – http://crissu.sunphoto.ro/ – Carunculat de Oradea si Voiajori

Frentiu Nicolae - http://www.nicufrent.netfirms.com/

Chivu Adrian  – http://www.freewebs.com/galatenichivu/ – Galateni

Tudor – http://tudor.sunphoto.ro/ – Galateni, Jucatori de Ardeal, Jucatori de Botosani

Gruin Denis – http://gruindenis.sunphoto.ro/ – Rolleri de Birmingham, Tipleri, Rolleri de Timisoara, Voiajori

Iancu Sorin – http://iancusorinjucatori.sunphoto.ro/ – Jucatori…

Cristi Parad  – http://cristiparad.sunphoto.ro/ – Jucatori Ardeleni

Cristi – http://cristyyyy.sunphoto.ro/ – Jucatori Baltati de Bucuresti, Jucatori de Galati, Voltati, Voiajori Standard

Alex Lupu  – http://alexlupu.sunphoto.ro – Jucatori de Botosani si Voltati

Jurchita Sorin – http://carieri.go.ro/ – Carieri

King – http://www.king-cheve.org/

Kiss Levente – http://levi.sunphoto.ro/ – Voiajori germani de frumusete, Jucatori de Galati

Piloca Ioan  - http://piloca.sunphoto.ro/ – Carunculat de Oradea

Porumbei agrement – http://porumbei-agrement.ro/

Pigeons Romania – http://www.pigeons-romania.ro/

Anton Petru  – http://dopi.ro/ – Carunculat de Oradea, Indian, Dragon

Cilan Teodor – http://www.porumbeiking.ro/ – King

http://porumbei.saliste.ro/ – King, Voiajor german de frumusete, King, Jucatori de Galati

Profesor Stelian Jean – http://stelianjean.sunphoto.ro/ – Voiajori germani de frumusete, Colectia Maria Stuart

Roller de Cluj – http://roller88.sunphoto.ro/

Lucian – http://lucian40.sunphoto.ro/ – Roller de Cluj, Roller de Debretin, Roller Oriental si Roller Persan

Nelu – http://nelu42.sunphoto.ro/ – Roller de Cluj, Barzati de Budapesta, Jucatori de Galati, Jucatori de Timisoara

Roller Persan, Voiajori,  Jucatori de Botosani – http://sporlazbor.sunphoto.ro/

Perta Aurel – http://petsfan.sunphoto.ro/ – Voiajori Germani de frumusete

Serdineantu Dorin – http://www.porumbei-voltati.ro/ – Voltati

Stuparu Catalin Mihai – http://stupy79.sunphoto.ro/Voltati – Voltati

Csibi Ferenc - http://ferenc.sunphoto.ro – Carunculat de Oradea

Erdei Gheorghe – http://erdei.sunphoto.ro – Carunculat de Oradea, unul din cei 6 columbofili care au contribuit la formarea rasei de Carunculat de Oradea

Boldizsar Szabolcs – http://szabolcs.sunphoto.ro - Carunculat de Oradea, Komaromi, Voiajori si Voiajori germani de frumusete.

Presecan - http://presecan.sunphoto.ro – Carunculat de Oradea

Alibu – http://alibu.sunphoto.ro – Voiajori germani de frumusete

Voiajori germani de frunusete – http://ssssssssss.sunphoto.ro/Voiajorul_German_de_frumusete

Zlate Florin Cristian – http://kingi.sunphoto.ro – Kingi

Voiajori romanesti de frunusete – http://donisel.sunphoto.ro

Marius Neagu - http://ucs26.sunphoto.ro – Voiajori ramanesti de frumusete

Barac Emil – http://baracemil.sunphoto.ro – Carieri, Kingi, Voiajori standard

Voiajori stabdar de frumusete – albastri azur – http://snake.sunphoto.ro

Voiajori, Voltati, Satinette – http://rika.sunphoto.ro

Lukacs Stefan – http://porumbei.sunphoto.ro/ – Voltati, Roller de Debrecen, Roller de Birmingham, Voiajori, Kingi, Tiplleri

Ioan Baila  - http://www.porumbei-sibiu2004.ro/baila/index.html – Album porumbei 2007 porumbei din rasele Voltat alb cu coada neagra, Jucator de rostov, Jucator de tangarog, Gulerat Maria Stuart, Satinet, Bluet

Paul Bozan – http://porumbei-king.it-advice.ro/ – Kingi si Urias Maghiar

Fratila Dan – http://dansibiu.sunphoto.ro – Jucător de Rostov, Voltaţi, Guleraţi Maria Stuart

Sorin Ghibu – http://www.porumbei-sibiu2004.ro/sorin/index.html – Jucător Bimoţat de Botoşani, Zburător Tippler Englez

Iosif Victor - http://www.porumbei-sibiu2004.ro/iosifvictor/index.html Zburători Orbeţeni

Mihu Dumitru – http://porumbei-sibiu2004.ro/mihudumitru/index.htmlJucător de Galaţi

Barboianu Ionut – http://barboianuionut.sunphoto.ro - Jucatori de Galati (Galateni)

Dina Mergeani  – http://dinamergeani.sunphoto.ro – Jucatori de Galati, si multe alte informatii despre porumbei, columbofili dar si despre porumbei si genetica

Bogdanel Tanasescu - http://misirliu.sunphoto.ro/ – galateni, orbeteni,codalbi si jucatori de Calarasi si Botosani.

Valentin Tanase – http://dinamergeani.sunphoto.ro/1728_Valentin_Tanase – Carieri

Spiridon Dumitru – http://www.spiridon.voiajori.eu/ si un alt link http://spiridondumitru.sunphoto.ro – Voiajori

Gyenge Elemer - http://elemer.sunphoto.ro – Carunculat de Oradea

Voiajori romanesti de frumusete – http://donisel.sunphoto.ro

Adrian Oltean – http://pumosu.sunphoto.ro/ – Urias maghiar si gusat pomeranian

Ciung de Ploiesti, Jucator de Galati – http://aditurda.sunphoto.ro

Porumbei standard – http://tudorel.sunphoto.ro

Siclovan Florin – http://ninu.sunphoto.ro – Zburatori de Belgrad, Jucatori ardeleni bimotati, voiajori albi, voiajori, voiajori american de frumusete, porumbei king, zebrute australiene, pauni, fazani, turturele, turturele diamant, pescarusi japonezi.

Varzaru Bogdan – http://varzarubogdan.sunphoto.ro/ – Jucatori de Botosani, voltati, voiajori sport, jucatori cazatori, rolleri

Balhui Iulian – http://iulian1984.sunphoto.ro – Jucatori de Botosani

Ilea Razvan – http://porumbeialbipentrununti.sunphoto.ro/ – Voiajori

Rogojan – http://rogojan.sunphoto.ro/ – Pescarusi germani, frezati, voltati, si alte rase de porumbei de agrement

Robi Ksa – http://ksarobi.sunphoto.ro/ – voltati, tippler englez, tobosari germani

Siclovan Florin – http://ninu.sunphoto.ro/ – King, Zburator de Belgrad, Voiajori albi

Ovidiu – http://ovidi.sunphoto.ro/ – Voiajori german de frumusete, voltati

Mihai – http://mihai49.sunphoto.ro/ – Satineti pe negru si ciocolatiu

Popa Mircea -http://popam.sunphoto.ro/ – jucatori dublu motati de ardeal si jucatori de tapanrog

Antal Marcel -http://www.freewebs.com/antalmarcel/ – porumbei orbeteni, gagii si jucatori de galati

Ciprian Salajean – http://salajan.sunphoto.ro/ – Jucator de Galati si Voltati

Tanjala Gabriel – http://tanjala.sunphoto.ro/ – galateni, voltati,  jucatori ardeleni bimotati, pescarusi japonezi

Fratila Dan – http://dansibiu.sunphoto.ro/ – rostow

Mosin Liviu – http://moisinliviu.sunphoto.ro/ – pasari exotice

Zavoian Florin – http://zavoianflorin.sunphoto.ro/ – voltati

Nicola Mircea – http://dieter.sunphoto.ro/ - Jucatori de Kiskunfelegyhaza, Jucatori Galateni, Jucatori de Szekesfehervar, Pescarusi de Aachen, Satineti, Calugarite

Fane Ciciu – http://fanebia.sunphoto.ro/ – Gusat englez, Gusat maghiar, King, Maltez, Maria Stuart, Mondena, Negru Trenat de Bucuresti,Pescarusi chinezi, Porumbei blodineti si satineti, Carieri, Castaniu de Craiova, Porumbel Cobalt Romanesc, Porumbel frizat maghiar, Porumbel zburator gatgolas romanesc,Roller, Rotati, Satto Banca, Tobosar german Hazburger,Texan, urias Maghiar,

Vieru Eugen, 0766675123, http://brumariu.sunphoto.ro/ – zburator bujor romanesc,dungat romanesc (gagiu),zburator orbetean romanesc.

Victor - http://victor20.sunphoto.ro -  Rolleri

Craciun Iulica - http://craciuniulica.sunphoto.ro/ – Rasa King

Catalin Radu – http://www.porumbeivisinii.ro/ – Zburator Visiniu Romanesc

Dragnea Alin – http://alyn89.sunphoto.ro - Voltati, Americani, Carier, Voiajor Standard

Parcalabu Iulian Daniel – http://iulian88.sunphoto.ro/ – King, Voiajor german de frumusete, Voiajor standard albastru-azur

Sorin Paly - http://sorinel.sunphoto.ro/ – Berzati de Budapesta si Bluete

Ghebosu Marian – http://fengshuigmg.sunphoto.ro/ – Satinette, Blondinette si HUNKARI – “Giuvaierul Sultanului”

Raul Horotan – http://raulhorotan.sunphoto.ro/ – Pescarusi

Mihailescu Mihai – http://mihai10.sunphoto.ro/ -Ciungi de Ploiesti

 

About the Author

Pasionat 100% de porumbei. Am inceput sa am porumbei de la varsta de 11 ani. Incepand cu anul 2011 mi-am schimbat complet directia in ceea ce priveste cresterea porumbeilor, trecand de la porumbeii de agrement (ornament) la porumbeii voiajori. Sportul columbofil cu porumbei voiajori mi se pare cel mai complet, porumbeii voiajori mi-au dat mult mai multe satisfactii decat au reusit porumbeii de agrement in toti acesti ani.